Polonia

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

Polonia -

  1. shtet në pjesën qendrore të Evropës
    Kufizohet me Gjermaninë, Çekinë, Sllovakinë, Bjellorusinë, Ukrainën dhe Lituaninë.
    Kryeqytet i Polonisë është Varshava.

Në gjuhët tjera[redaktoni]

Dominanca e gjuhëve është marr sipas numrit të postimeve në Wikipedia, pra gjuhët me më shum postime jan marrë si gjuhë më dominante.</sm<ll>