gjuha italiane

Nga Wiktionary
(Përcjellë nga italishte)
Shko tek: lundrim, kërko

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

gjuha italiane f.

  1. Gjuhë indoevropiane, me prejardhje nga latinishtja, që flitet në Itali dhe në disa vende të tjera, gjuha italiane.

Në gjuhët tjera[redaktoni]