Gjermania

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

Gjermania

  1. ndodhet në pjesën qendrore të Evropës dhe kufizohet me Danimarkën, Poloninë, Çekinë, Austrinë, Zvicrën, Francën, Luksemburgun, Belgjikën dhe Holandën. Kryeqyteti i Gjermanisë është Berlini.

Në gjuhët tjera[redaktoni]

Dominanca e gjuhëve është marr sipas numrit të postimeve në Wikipedia, pra gjuhët me më shum postime jan marrë si gjuhë më dominante.</sm<ll>