gjuha perse

Nga Wiktionary
(Përcjellë nga Gjuha Perse)
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

gjuha Perse

  1. gjuhë zyrtare që aplikohet në Iran si dhe flitet edhe në Afganistan dhe Taxhikistan

Prononcimi[redaktoni]

Në gjuhët tjera[redaktoni]

Dominanca e gjuhëve është marr sipas numrit të postimeve në Wikipedia, pra gjuhët me më shum postime jan marrë si gjuhë më dominante.</sm<ll>