gjuha japoneze

Nga Wiktionary
(Përcjellë nga japonishte)
Shko tek: lundrim, kërko
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

JAPONISHTE f.

  • Gjuhë që flitet në Japoni dhe në disa ishuj të Oqeanit Paqësor, gjuha japoneze. ps love ONS. (AKA OWARI NO SERAPH)

Prononcimi[redaktoni]

IT'S I JAPAPASE

Në gjuhët tjera[redaktoni]

Dominanca e gjuhëve është marr sipas numrit të postimeve në Wikipedia, pra gjuhët me më shum postime jan marrë si gjuhë më dominante.</sm<ll>