Jump to content

gjuha veneciane

Nga Wiktionary

Shqip

[redaktoni]

Emër

[redaktoni]

gjuha veneciane f.

  1. Një banor ose një banor i Venecias dhe rajonin e Venezia.


[redaktoni]

Mbiemër

[redaktoni]

gjuha veneciane

  1. Prej, nga, ose në lidhje me Venecias

Etimologji

[redaktoni]

Nga nounVenecias nga , LatinVenetia + mbiemër prapashtesë -nje.

Shqiptim

[redaktoni]