Jump to content

Suedia

Nga Wiktionary
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

Suedia -

  1. shtet në Evropën veriore
    Kufizohet me Norvegjinë, Finlandën dhe Danimarkën. #Kryqytet i Suedisë është Stokholmi.

Në gjuhët tjera[redaktoni]

Dominanca e gjuhëve është marr sipas numrit të postimeve në Wikipedia, pra gjuhët me më shum postime jan marrë si gjuhë më dominante.</sm<ll>