Jump to content

Finlanda

Nga Wiktionary
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

Finlanda

  1. ndodhet në pjesën më veriore të Evropës
    Kufizohet me Suedinë, Norvegjinë dhe Rusinë.
    Kryeqytet i Finlandës është Helsinki.

Në gjuhët tjera[redaktoni]

Rumanisht[redaktoni]

Emër[redaktoni]

Suomi

  1. Finlanda
Fjalë rrjedhëse[redaktoni]