baobab

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

Baobab m. sh. bot.

  1. Dru tropikal me trung shumë të trashë dhe me kurorë të gjerë, që bën kokrra të mëdha si kunguj. Baobabi afrikan.[1]


Në gjuhët tjera[redaktoni]


Anglisht[redaktoni]

Emër[redaktoni]

baobab

  1. baobab

Referencat[redaktoni]

  1. Fjalori elektronik shpjegues FESH 1.0