Ndryshimi mes inspektimeve të "gjuha angleze"

Jump to navigation Jump to search
104 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''LATINISHTE''' f.
{{wikipedia}}
*Gjuhë e vdekur e familjes indoevropiane, që flitej nga romakët dhe që vazhdoi të përdorej si gjuhë kulture edhe shumë shekuj më vonë; gjuha latine. Latinishtja e shkruar (e folur). Latinishtja popullore (vulgare). Latinishtja ballkanike. Latinishtja kishtare.
==Shqip==
===Emër===
'''gjuha Angleze''' -
#gjuhë indo-evropiane familjes Gjermane, ndër gjuhët më të përhapura në botë.
 
====[[Në gjuhët tjera]]====
{{fund}}
 
[[Kategoria:Me l]]
 
[[CategoryKategoria:GjuhëtShqip]]
[[CategoryKategoria:Me aGjuhët]]
 
[[fj:gjuha angleze]]
[[mg:gjuha angleze]]
[[tr:gjuha angleze]]
Anonymous user

Menyja e navigimit