Jump to content

cive

Nga Wiktionary

Shqip[redaktoni]

Cive g.gjell. -

  1. Qepë e fërguar në vaj, me salcë a me spec djegës, që i hidhet gjellës.
  2. Qull me miell të fërguar dhe me hudhra ose me arra, që përdoret si gjellë.[1]

Etimologjia[redaktoni]

Shqiptimi[redaktoni]

Sinonime[redaktoni]

Antonime[redaktoni]

Fjalë të prejardhura[redaktoni]

Në gjuhë tjera[redaktoni]

Referencat[redaktoni]

  1. Fjalori elektronik shpjegues FESH 1.0