Ndryshimi mes inspektimeve të "gjuha angleze"

Jump to navigation Jump to search
68 bytes added ,  3 vjet më parë
v (typo)
Etiketat: Emoji Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Gjuhe angleze ma e mir mu me pelqen shum kjo anglisht♥♥♥♥♥♥♥♥
==Shqip==
 
'''Gjuha angleze''' apo anglishtja (anglisht English language) është gjuhë e përmasave botërore si dhe gjuha dominuese në Britaninë e Madhe, Shtetet e Bashkuara, Kanada, Irlandë, Australi, Zelandën e Re e një numër vendesh tjera. Përgjithësisht përdoret si gjuhë e dytë dhe si gjuhë zyrtare në shumë shtete të botës. Është gjuha që mësohet dhe kuptohet më së shumti në botë, shpesh e njohur me epitetin “gjuha e tregtisë, arsimit, shkencës dhe diplomacisë”.
Anonymous user

Menyja e navigimit