Brazili

Nga Wiktionary
Shko tek: lundrim, kërko
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

Brazili -

  1. Është vend në Amerikën Jugore. Flitet gjuha portugeze dhe emri zyrtar i këtij vendi është Republika Federative e Brazilit.

Etimologjia[redaktoni]

Shqiptimi[redaktoni]

Sinonime[redaktoni]

Antonime[redaktoni]

Fjalë të prejardhura[redaktoni]

Në gjuhë tjera[redaktoni]