çakmak

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

çakmak

  1. Mjet i vogël xhepi për të ndezur cigaren, i cili përbëhet nga një kuti metali, që mbushet me benzinë a me ndonjë lëndë tjetër, nga një fitil dhe një gur për ta shkrepur.

Në gjuhët tjera[redaktoni]