Përdoruesi diskutim:Liridon

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search


Mirë se vini!

Anëtarët në WikiFjalori ju urojnë mirëseardhjen. Ndodheni në fletën tuaj personale. Këtu mund të gjeni faqen tuaj të diskutimeve. Për tu futur më lehtë në rrjedhat e WikiFjalorit dhe për të rritur frytin e punës suaj, ju këshillojmë të shfletoni faqet e ndihmës dhe çështjeve administrative rreth projektit, ndërsa për të ushtruar shikoni livadhi. Mos harroni se antarët në Wiktionary janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë, prandaj mos kini turp të pyesni. {{{1}}}

Anëtarët në Wiktionary
Pershendetje Tufche[redaktoni]

Mire se ke ardhe tek WikiFjalori. :-)

Po e shoh qe ke fillu me redaktim edhe ke bere shume mire. Fillimisht te kisha sygjeruar te lexoni pak me shume tek faqja Wiktionary:Ndihmë per ta pasur me te qarte punen qe behet ketu dhe ta beni krahasimin me Wikipedia ne shqip. Kam nje verejtje shume te vogel edhe shpresoj qe do ta mirepresesh...artikujt tek WikiFjalori fillohen gjithmone me shkronje te vogel, ne te pashquaren perveç shkurtesave dhe emrave te perveçem. (kjo eshte tek faqja kryesore). Gjithashtu shabllonin qe e ke kopjuar do te ishte mire ti hedhesh nje sy redaktimeve te mija te fundit qe i kam bere edhe te shkoni ne ate menyre edhe ju. Me vjen shume mire qe je ketu, mos hezito te me pyesesh per gjithcka qe ke nevoje dhe do te te ndihmoje. --Zeke 5 Shkurt 2009 18:19 (UTC)

Faleminderit.Un i mirëpres kritikat që janë pozitive si për mua ashtu edhe për artikujt.Shpresoj tja kalojm sa më mirë dhe me sa ma shumë artikuj.tung --Tufche 6 Shkurt 2009 09:35 (UTC)

Shume mire. Shpresoj se do ta sjellesh pervojen tende nga Wikipedia edhe me tutje ketu, sikurse edhe po bene. --Zeke 6 Shkurt 2009 19:21 (UTC)

Plani[redaktoni]

Tufche, Lidhur me ate cka ke pyetur tek faqja ime jam pergjigjura atje. Por, deshiroj qe ne pika te shkurta ta sqaroj planin qe kam une ketu te WikiFjalori pasi qe momentalisht jam vetem une peroduese e rregullt. Plani eshte keshtu: une qe nga fillimi kam krijuar lidhje dhe eshte krijuar fjalori sipas shkronjes. Une kam filluar te krijoj artikujt nga shkronja A, kam vazhduar me B, C edhe tani jam tek Ç. Ky eshte plani im sepse keshtu e kam me lehte te dije se cka kam punuar. Ti lirisht mund te vazhdosh me redaktimet qe i pergjigjen vetem Kimise. Gjithcka eshte ne rregull. Gjithashtu do te ishte mire qe artikujt qe i punon ti vendosesh gjithashtu ne liste tek fjalori i kimise tek secila shkronje qe i perket fjalorit siqe ke vepruar me karbon ketu. Suksese --Zeke 11 Shkurt 2009 20:23 (UTC)

Faleminderit për këshillën --Tufche 12 Shkurt 2009 08:58 (UTC)