Përdoruesi:Zsoni

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search
Mirësevini tek Wiktionary, fjalori i lirë

Me 10.099 artikuj200 Gjuhe

Fjalorët kryesorë: Fjalori sipas shkronjësFjalori me fjalë shqipFjalori i trashëguar i shqipes

A B C Ç D DH E Ë F G GJ H I J K L LL M N NJ O P Q R RR S SH T TH U V X XH Y Z ZH

 
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif

Mirësevini tek WikiFjalori,
një projekt vullnetar i përbashkët për të krijuar një fjalor të lirë shumëgjuhësh, me përkufizime, prejardhje etimologjike, shqiptime, dhe shembuj përdorimi. WikiFjalori është shoqëruesi leksik i enciklopedisë së hapur Wikipedia. Fjalori në shqip është i sapo filluar dhe ju inkurajojmë të krijoni artikuj të rinj.

Rregullat e editimit
Rregulla të përgjithshme:
  1. Ju lutemi të keni kujdesë që fjalët t'i filloni me shkronjë të vogël, përveç shkurtimeve psh. SHBA dhe emrave të përveçëm si psh. Shqipëria.
  2. Edhe pse Wiktionary është pjesë si motër e Wikipedias fjalët këtu do të jen të radhitura në të pa shquarën, pra ju lutemi editues të editoni në të pa shquarën.
  3. Përdorimi i shkronjave shqipe ë, Ë, ç dhe Ç është i pa diskutueshëm, pra ju lutemi që gjatë editimit të i përdorni me rregull këto shkronja.
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
Para se të filloni të redaktoni - Rafte të posaçme
Crystal Clear app linneighborhood.png Folje jokalimtare
Gnome-emblem-default.svg Folje kalimtare
Crystal Clear app kcmdf.png Numrat
  
FlaggedRevs-1.svg Ndihmë
Crystal Clear app internet.png Gjuhët botërore
Crystal Project Gaim.png Stinët
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
Rafte me fjalorë
Fjalorët shkencorë Fjalorët e shkencave natyrore dhe teknologjisë

Fjalori i informatikës | Fjalori i matematikës | Fjalori i mjeksisë | Fjalori i kimisë | Fjalori i fizikës | Fjalori i arkeologjisë |

Fjalorët e gjuhës Fjalorët e gjuhës

Folje | Ndajfolje | Emra | Mbiemra | Përemra | Nyje | Pasthirrma | Lidhëse | Parafjalë | Shkurtesa

Fjalorët shkencorë Fjalorët e shkencave shoqërore

Fjalori ekonomik | Fjalori psikologjik | Fjalori juridik | Fjalori i inxhinierisë | Fjalori i arsimit | Fjalori i komunikacionit |

Fjalorë të tjerë Fjalorë të tjerë

Fjalori i mitologjisë | Fjalori i baletit | Fjalori i muzikës | Fjalori i kuzhinës - Fjalori i pikturës | Fjalori i kopshtarisë |

pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
Wiki-Gjuhë të tjera
لعربية -- Asturianu --Aymara -- Azeri -- Български -- Català -- Corsu -- Česky -- Dansk -- Deutsch -- English -- Ελληνικά -- Esperanto -- Español -- Eesti -- Euskara -- Farsi -- Suomeksi -- Français -- Frysk -- Gaeilge -- Galego -- Guaraní -- ગુજરાતી -- हिन्दी -- Hrvatski -- Magyar -- Interlingua -- Bahasa Indonesia -- Íslenska -- Italiano -- 日本語 -- ქართული -- ಕನ್ನಡ -- 한국어 -- Kurdî -- Latina -- Lietuvių --മലയാളം -- मराठी -- Bahasa -- Nederlands -- Norsk -- Occitan -- ਪੰਜਾਬੀ / پنجابی -- Polski -- Português -- Română -- Русский -- संस्कृत -- Slovenčina -- Slovenščina -- Svenska -- தமிழ் -- ไทย -- Türkçe -- Tatarça -- اردو -- Tiếng Việt -- Volapük -- 中文(简) -- 中文(繁)
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
Wiki-Projekte të tjera
Wikipedia WikiBurime WikiCitate WikiLibra WikiLajme logo Wikiverzita WikiSpeciet Commons Meta-Wiki
Wikipedia WikiBurime WikiCitate WikiLibra WikiLajme Wikiverzita WikiSpeciet Commons Meta-Wiki
Enciklopedia e Lirë Dokumente dhe Libraria e lirë Përmbledhje citatesh Tekste shkollore dhe manuale Lajme i lirë Arsimi Lista e llojeve të mësimit Materiale grafike Koordinimi i të gjitha projekteve
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif
pix.gif