qeshqek

Nga Wiktionary
Shko tek: lundrim, kërko

QESHQEK m. gjell.

Grurë i rrahur, i zier zakonisht me copa të vogla mishi dhe i përvëluar me gjalpë. Qeshqek me gjalpë. Grurë qeshqeku.