gjuha austriane

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia ka një artikull për fjalën:

Shqip[redaktoni]

Emër[redaktoni]

gjuha austriane f.

  1. Asturias, në Asturia flitet gjuha gjermane.Jo vetëm në Zvicër dhe Gjermani flitet gjuha gjermane por flitet edhe në një qytet që quhet Austri. Gjuha austriake është një tekst i trashë