Përdoruesi:Tfts

Nga Wiktionary
Jump to navigation Jump to search
Mirësevini tek WikiFjalori! - Fjalori në gjuhën shqipe

Mirësevini tek WikiFjalori, një projekt vullnetar i përbashkët për të krijuar një fjalor të lirë shumëgjuhësh, me përkufizime, prejardhje etimologjike, shqiptime, dhe shembuj përdorimi. WikiFjalori është shoqëruesi leksik i enciklopedisë së hapur Wikipedia. Fjalori në shqip është i sapo filluar dhe tani për tani ka vetëm 10.014 artikuj, dhe ju inkurajojmë të krijoni artikuj të rinj.

Para se të filloni të redaktoni
Si fillohet një faqeKuvendi
Rregullat e editimit

Rregulla të përgjithshme:

  1. Ju lutemi të keni kujdesë që fjalët t'i filloni me shkronjë të vogël, përveç shkurtimeve p.sh.: SHBA dhe emrave të përveçëm si p.sh.: Shqipëria.
  2. Edhe pse WikiFjalori është pjesë simotër e Wikipedias fjalët këtu do të jenë të radhitura në të pa shquarën, pra ju lutemi editues të editoni në të pa shquarën.
  3. Përdorimi i shkronjave shqipe ë, Ë, ç dhe Ç është i pa diskutueshëm, pra ju lutemi që gjatë editimit të i përdorni me rregull këto shkronja.

Fjalorët kryesorë
Artikulli i rastit
Rafte të posaçme
Rafte me fjalorë
Wiki-Gjuhë të tjera

لعربية -- Asturianu -- Aymara -- Azeri -- Български -- Català -- Corsu -- Česky -- Dansk -- Deutsch -- English -- Ελληνικά -- Esperanto -- Español -- Eesti -- Euskara -- Farsi -- Suomeksi -- Français -- Frysk -- Gaeilge -- Galego -- Guaraní -- ગુજરાતી -- हिन्दी -- Hrvatski -- Magyar -- Interlingua -- Bahasa Indonesia -- Íslenska -- Italiano -- 日本語 -- ქართული -- ಕನ್ನಡ -- 한국어 -- Kurdî -- Latina -- Lietuvių -- മലയാളം -- मराठी -- Bahasa -- Nederlands -- Norsk -- Occitan -- ਪੰਜਾਬੀ / پنجابی -- Polski -- Português -- Română -- Русский -- संस्कृत -- Slovenčina -- Slovenščina -- Svenska -- தமிழ் -- ไทย -- Türkçe -- Tatarça -- اردو -- Tiếng Việt -- Volapük -- 中文(简) -- 中文(繁)

Wiki-Projekte të tjera

Wiktionary mbahet nga Fondacioni Wikimedia, një fondacion pa përfitime i rregjistruar në Florida, SHBA. Wikimedia mban dhe disa projekte të tjera Wiki:

Wikipedia-logo-v2.svg Wikipedia Wikibooks-logo.svg WikiLibra Wikiquote-logo.svg WikiCitate Wikisource-logo.svg WikiBurime Wikispecies-logo.svg WikiLloje Wikinews-logo.svg WikiLajme Commons-logo.svg Commons Wikimedia Community Logo.svg Meta-Wiki