Dallime mes rishikimeve të "nëntëmbëdhjetë"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(Krijoi faqen me "'''NËNTËMBËDHJETË''' num. them. *1. Numri që vjen menjëherë pas tetëmbëdhjetës dhe që shënon një sasi të barabartë me tetëmbëdhjetë edhe një. Nëntëmbëdhjet...")
 
*2. përd. em. f. Një nga të nëntëmbëdhjetë pjesët e barabarta, në të cilat ndahet një e tërë. Një e nëntëmbëdhjeta.
*3. Përd. em. sipas kuptimit 1 të numërorit rreshtor. Doli i nëntëmbëdhjeti.
 
[[Kategoria:Me n]]
[[Kategoria:Shqip]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve