Ndryshimi mes inspektimeve të "gjuha angleze"

Jump to navigation Jump to search
14 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
==Shqip==
'''LATINISHTE''' f.
 
'''LATINISHTEgjuha angleze''' f.
*Gjuhë e vdekur e familjes indoevropiane, që flitej nga romakët dhe që vazhdoi të përdorej si gjuhë kulture edhe shumë shekuj më vonë; gjuha latine. Latinishtja e shkruar (e folur). Latinishtja popullore (vulgare). Latinishtja ballkanike. Latinishtja kishtare.
 
Anonymous user

Menyja e navigimit