Dallime mes rishikimeve të "Belgjika"

Jump to navigation Jump to search
11 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{wikipedia}}
==Shqip==
 
'''Belgjika''' - shtet në pjesën perëndimore të [[Evropa|Evropës]] dhe kufizohet me [[Holanda|Holandën]], [[Gjermania|Gjermaninë]], [[Luksemburgu|Luksemburgun]] dhe [[Franca|Francën]]. Kryeqytet i Belgjikës është [[Brukseli]]
== Etimologjia ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve