und

Nga Wiktionary
Shko tek: lundrim, kërko

Gjermanisht[redaktoni]

Etymology[redaktoni]

  • Gjermanishtja e vjetër unti

Lidhëse[redaktoni]

und - (shqip: dhe, edhe


Islandisht[redaktoni]

Emër[redaktoni]

und, f.

-  plagë

Sinonime[redaktoni]